Tažná zařízení

Prodej i montáž tažných zařízení s Certifikátem, bez nutnosti prohlídky na STK. Rovnou zápis do technického průkazu , na dopravním inspektorátě za poplatek  50,kč.

Tažná zařízení značek : HOOK, BOSAL, SVC Náchod , THULE/BRINK, WESTFALIA, ARAGON, ATLUX, AUGUSZT, GALIA, SIARR, STEINHOF

Tažná zařízení se dělí na:

pevné -  je přiděláno na pevno šrouby a nesundavá se.

horizontální bajonet (odnimatelné) - demontáž kulového čepu z tažného zařízení bez použití nářadí.

vertikální bajonet (odnimatelné) -  demontáž kulového čepu z tažného zařízení bez použití nářadí. Po demontáži kulového čepu a zaklopení auto zásuvky pod nárazník není vidět, že by že by vozidlo bylo vybavené tažným zařízením. Proto se také mezi klienty nazývá neviditelné tažné zařízení.  Je určený pro náročné zákazníky, kteří chtějí zachovat originální estetiku svého vozu po montáži tažného zařízení.

 

PS                        PSH AUTOHAK                     ASV WESTFALIA

pevné                                                   bajonet horizontální                                vertikální

 

Kulový čep musí být na základě nařízení EU demontován z vozu, pokud není připojený přívěsný vozík či jiné adaptéry. Neplatí pro pevné tažné zařízení.

ELEKROINSTALACE :

Univerzální - používá se starší automobily a připojuje se k zadním svítilnám, je vhodná pro vozidla, která nejsou osazena složitými řídícími systémy, tzn. nemají funkci kontroly světel (Check Control)

CheckControl - Jedná se o systém kontroly funkce světel vozu, většina moderních vozidel je jím již vybavena. Zda je i Váš vůz tímto systémem vybaven zjistíte např. vyšroubováním žárovky blinkrů. Chyba "prasklé" žárovky je následně indikována vizuálně na přístrojové desce, či akusticky.

Speciální elektroinstalace - Speciální elektroinstalací se myslí originální elektroinstalace vyrobena přímo pro daný typ automobilu. V některých případech je zapojována do originální svorkovnic zadních světel, u novějších modelů je nutné ji zapojit přímo do řídící jednotky vozu. Tento typ elektroinstalace se používá především pro vozy s datovou sběrnicí (Can-bus), nicméně je lze samozřejmě použít i pro vozy bez tohto systému. Zapojení do datové sběrnice většinou vyžaduje následné kódování řídící jednotky pro tažné zařízení.

Informaci, zda má Vaše auto Check Control, můžete zjistit v návodu k vozidlu, nebo tak, že vytáhnete konektory ze světel a na palubní desce zjistíte, zda auto signalizuje závadu. Pokud ano, má auto Check Control a k montáži musíte použít elektroinstalaci s řídícím modulem.

Při používání nosičů kol je v některých státech jako je Německo, Rakousko požadováno funkční couvací světlo. V případě častých cest do zahraničí proto doporučujeme 13-pinovou zásuvku, kde postačí zapojit 7 pinů a 1 pin pro couvací světlo.

ZÁSUVKY :

7 pólů, stačí na většinu vozíku v ČR.                         13 pólů, je potřeba na karavany, některé nosiče kol.

zasuvka_7PIN                                               zasuvka_13PIN

PŘI POPTÁVÁNÍ TAŽNÉHO ZAŘÍZENÍ PROSÍM VYPLŇTE TENTO FORMULÁŘ:

Povoleno je maximálne 17 znaků, čísla a pouze velká písmena.

AnoNe
2x44x4
AnoNe
7 pól13 pól
pevnébajonetvertikální (neviditelné)

* - povinné pole

zkontrolujte si zapsání ve velkém TP v kolonce hmotnosti - přípojné vozidlo. Pokud není zapsán žádný údaj, nelze tažné zařízení přihlásit ( zapsat do TP) - servis nenese za tuto chybu odpovědnost

Doporučujeme poslat dotaz s informacemi na email (info@zkautoservis.cz) vč. vašeho telefonního čísla. Vaši poptávku zpracujeme a obratem zašleme požadované informace.

Doba montáže se pohybuje dle náročnosti montáže 3 - 6 hod.